Dnes je pátek 23. únor 2018, svátek má Svatopluk

Nabídka kurzů / OLOMOUC / Personální oblast

Zákoník práce - právní minimum pro personalisty

Termín:
úterý 27. únor 2018 - zahájení v 9:00 hodin (9:00 - 13:30 h)
Místo:
OLOMOUC, BEA centrum, tř. Kosmonautů 1288/1, salonek
informace o místě / zobrazit na mapě
od hlavního nádraží 5 minut chůze nebo tramvají č. 1 (směr Nová ulice) nebo tramvají č. 5 (směr Trnkova)
Cena:
1.850,- Kč ( v ceně je zahrnuta DPH, coffee break, oběd, písemný materiál + ÚZ Zákoník práce )
Přednáší:
Mgr. Klára GOTTWALDOVÁ, MBA
advokátka, členka Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů (AKV), členka redakční rady časopisu pro personalisty a mzdové účetní Ad rem, členka Rady expertů Unie personalistů, Regionálního sdružení personalistů v Brně a Sdružení personalistů při OHK; spolupracovnice Wolters Kluwer a. s. v on-line poradně Otázky & odpovědi

Další semináře s tímto lektorem

Program

Kurz je zaměřen na základní seznámení se zákoníkem práce. Jeho cílem je poskytnout posluchačům přehled zákoníku práce nejen z pohledu teorie, ale rovněž tak z pohledu praxe. Primárně je kurz zaměřen na posluchače z řad personalistů ze mzdové sféry, velmi vhodný je i pro začínající personalisty.
Čím se na semináři budeme zabývat?
I. blok
 • Základní právní předpisy.
 • Úvodní a všeobecná ustanovení zákoníku práce.
 • Novela zákoníku práce – rámcové seznámení se změnami.
 • Osobní údaje v pracovněprávních vztazích včetně GDPR (práce s osobními údaji; jaké údaje zaměstnavatelé smějí/nesmějí požadovat; časté problémy v praxi – informace o těhotenství, výpisy z rejstříku trestů, kopie občanských průkazů apod.), osobní spis zaměstnance.
II. blok
 • Pracovněprávní vztahy. Základní vymezení. Pojem nelegální práce, práce na zkoušku. Základní informace týkající se dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti.
 • Pracovní poměr. Postup před vznikem pracovního poměru.
 • Pracovní smlouva a informování o obsahu pracovního poměru. Podstatné a možné náležitosti pracovní smlouvy.
 • Druh práce a pracovní náplň. Co lze doporučit učinit součástí pracovní smlouvy a co nikoliv.
 • Vybraná témata spojená s pracovní smlouvou: nejčastější problémy/chyby při uzavírání pracovní smlouvy, forma pracovní smlouvy, doba určitá/doba neurčitá (včetně pracovních poměrů zaměstnanců „záskoků“), zkušební doba – jak správně sjednat a časté problémy v praxi, odměňování zaměstnance (minimální, zaručená mzda, rozdíl mezi mzdou a platem, výplata mzdy, sjednání/stanovení mzdy), konkurenční doložka, apod.
 • Dovolená. Druhy dovolené, jak čerpat, základní chyby v praxi. Lze dovolenou převádět?
III. blok
 • Odpovědnost zaměstnance a zaměstnavatele za škodu. Tzv. hmotná odpovědnost zaměstnance Základní informace týkající se pracovních úrazů. Pracovní úrazy – základní pojmy.
 • Zánik pracovního poměru (dohoda, výpověď a výpovědní důvody uvedené v ust. § 52 zákoníku práce, okamžité zrušení pracovního poměru, zrušení pracovního poměru ve zkušební době, uplynutí doby) a základní problémy vznikající v praxi. Formulace „důtek“. Jak postupovat, když zaměstnanec odmítne převzít výpověď/okamžité zrušení pracovního poměru.
 • Pracovní posudek. Potvrzení o zaměstnání.
Novela zákoníku práce
Se stěžejními změnami budou účastníci seznámeni hned v úvodu semináře v rámci obecného výkladu. Samotná novela zákoníku práce bude plynule zařazena do výkladu lektorky se zdůrazněním, že jde o novelizaci.
Proč si vybrat právě tento seminář?
Lektorka se jako praktikující advokátka snaží výklad doplňovat o své zkušenosti z praxe, o příklady a tipy pro praxi. Snaží se o to, aby si posluchači z kurzu „odnesli co nejvíce“, nepoužívá prezentace, je s posluchači v kontaktu. Každý účastník obdrží lektorkou vytvořený písemný materiál; příklady včetně případných odkazů na zajímavá soudní rozhodnutí lektorka uvádí (a píše na tabuli/flipchart) ad hoc na každém semináři.
Poznámka: Rozdělení výkladu do bloků je orientační a závisí na dotazech/diskuzi v průběhu semináře. Aktuality (včetně souvisejících legislativních změn) k datu konání semináře.

Vytisknout informace o kurzuVytisknout informace o kurzu

Vzdělávací agentura TSM, spol. s r.o. - Facebook

Kontakty

TSM, spol. s r. o.
Dukelská 117/12
682 01 Vyškov

Telefon: 517 333 699
GSM: 736 216 375
info@tsmvyskov.cz
My status  tsm.prihlasky
My status  Napište nám

KATALOGY ODBORNÝCH SEMINÁŘŮ

leden - únor 2018
Brno
PDF  
Ostrava, Olomouc
PDF  
Praha
PDF  
březen - duben 2018
Brno
PDF  
Ostrava, Olomouc
PDF  
Praha
PDF  

KATALOG LEKTORŮ

PDF  

E-mailový zpravodaj

KURZ Zákoník práce - právní minimum pro personalisty 27.02.2018